تانک الکتروفورز افقی فناوران اختریان | بهترین انتخاب اقتصادی

تانک الکتروفورز افقی چیست و چه کاری انجام می دهد؟

تانک الکتروفورز افقی که به سیستم ساب مارین نیز معروف است به منظور استفاده از ژل آگاروز یا پلی اکریل آمید غوطه ور در بافر در حالت افقی، طراحی شده است. این نوع از ژل الکتروفورز در زمینه های مختلفی مثل ژنتیک و بیوشیمی برای جداسازی اسیدهای نئوکلوئیک (RNA/DNA)، و یا پروتئین کاربرد فراوان دارد.

حال جداسازی چیست و چگونه انجام میشود؟ جداسازی توسط اعمال یک میدان الکتریکی (سیستم پاورساپلای (منبع تغذیه) متصل به تانک الکتروفورز) بر بستر ژل آگاروز و مهاجرت ذرات به سمت الکترودهای مثبت و منفی اتفاق می افتد. به عبارت دیگر، در این روش اسیدهای نوکلوئیک مانند DNA در بافر حل شده و توسط باقیمانده های فسفات، بار منفی به خود می گیرند. در این صورت، اگر نمونه به ژل آگاروز اضافه و در محلول بافر الکتروفورز شود، به سمت آند (الکترود مثبت) مهاجرت میکند. نمونه مشابه این الکتروفورز، حالت عمودی آن است که به نام الکتروفورز عمودی شناخته می شود.

آماده سازی ژل الکتروفورز افقی

در این زمان، ملکول های بلندتر DNA در ساختار شبکه ای ژل آهسته تر از ملکول های کوتاه تر حرکت می کنند که این امر باعث پیدایش باندهایی بر حسب ضریب تحرک هر اسید نوکلوئیک می شود. ملکول های زیستی جداسازی شده را می توان با رنگ آمیزی فلورسنت (اتیدیوم بروماید) زیر نور فرابنفش مشاهده کرد و نتایج را استخراج کرد. البته سیستم های پیشرفته و یا مکمل دیگری نیز مانند دستگاه ژل داک و ریل تایم الکتروفورز نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تانک الکتروفورز افقی نتایج زیر لامپ فرابنفش
نتایج به دست آمده از سیستم الکتروفورز زیر نور فرابنفش

تانک الکتروفورز افقی؛ مدل ها و مشخصات فنی ساخت فناوران اختریان

تانک الکتروفورز افقی
تانک الکتروفورز افقی مدل EH-1013 و متعلقات جانبی ساخت فناوران اختریان
مدل/مشخصاتاندازه ژل (cm)تعداد نمونه گذاریحجم بافر (cc)
EH-7057.5*57 و 5160
EH-1007 8*1022 و 14300
EH-1013 13*1034 و 22400
EH-1515 15*1542 و 30500
EH-2030 20*3058 و 42800

مزایای تانک الکتروفورز افقی ساخت فناوران اختریان چیست؟

راهکاری برای صرفه جویی در مصرف ژل (مدل جدید)

تانک های مدل جدید افقی تولید شده در سال 99 قابلیت این موضوع را دارند که مصرف ژل را کنترل کند. این قابلیت به دلیل هزینه نسبتا بالای مواد اولیه ساخت ژل، از اهمیت بالایی برخوردار است. صرفه جویی در مصرف ژل به طریقی عمل می کند که در حین عملیات ژل گیری، اندازه ژل با توجه به طول ران آزمایش تنظیم شود. این ویژگی فقط شامل مدل های افقی است و الکتروفورز عمودی این ویژگی را دارا نیست.

عمر مفید بیش از یک دهه

مواد اولیه در ساخت تانک الکتروفورز نقش حیاتی در طول عمر دستگاه دارد. در این دستگاه قطعاتی مثل الکترودها از اهمیت به سزایی برخوردار هستند. جنس تمامی الکترودهای تانک افقی فناوران اختریان از پلاتین فوق خالص 99.999% انتخاب می شود و همین موضوع موجب طول عمر دستگاه است. عمر مفید این سیستم های الکتروفورز افقی بیش از 12 سال است.

پک کامل و آماده به کار

تانک الکتروفورزها در یک پک کامل به همراه تمامی متعلقات جانبی مثل شانه، شانه اضافی، سیم رابط، سینی ژل گیری و … ارائه می می شود تا راحتی کار را برای شما فراهم کند.

تحویل یک روزه به تمام شهرهای ایران

از زمان ثبت سفارش تا تحویل دستگاه در تمامی شهرهای ایران کمتر از 24 ساعت زمان لازم است. جعبه با نهایت دقت و امنیت به دست خریدار خواهد رسید.

قیمت اقتصادی

تمامی الکتروفورزها از جمله مدل های تانک الکتروفورز افقی از ضمانت بهترین قیمت برخوردار هستند. قیمت ها کاملا رقابتی و اقتصادی هستند.

گارانتی و خدمات پس از فروش بی قید و شرط

دستگاه ها گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش بی قید و شرط دارند. گارانتی واقعی یکی دیگر از مزایای این سیستم هاست.

دریافت مشاوره رایگان و لیست قیمت

برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین لیست قیمت همه محصولات انکوباتور یخچالدار می توانید از طریق صفحه تماس با ما و یا شماره همراه 09143125424 اقدام کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button